KONST / Litografier / Färglitografi 10974106
nr 1097 4106
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), sommarblommor, 249/260, signerad, 1952, motivet: 40x33
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 mars 2017
kl 19:39:08
100 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
20 mar
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman